Babovřesky 3

Sedm statečných z Babovřesek se znovu vrací...

a tentokrát půjde o "likvidaci bab"

Pozor! Filmová premiéra je plánována na 12. února 2015.

 

Režisér Zdeněk Troška

28. května 2014

V jihočeském Záboří na Českobudějovicku padla v úterý 27. května první česká klapka komedie Babovřesky 3. Na place se potkali herci Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk a Jana Synková. Po společném přípitku celého štábu v čele s režisérem Zdeňkem Troškou a producentkou Danou Volákovou, si popřáli jediné, aby vydrželo počasí.

Už v první den natáčení byla na place v Záboří v objektu obecního úřadu velká pohoda a dobrá nálada. Usměvavá Lucie Vondráčková v pauzách mezi jednotlivými scénami dělala rozhovory a také zavzpomínala.

"Jsem moc ráda, že mohu opět natáčet se Zdeňkem Troškou. Všichni máme pocit, že jsme dotočili včera, a přitom už je to rok. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Je to tu velká pohoda, skvělá práce. Moc si to užívám," svěřila se Lucie Vondráčková, která mimo jiné ráda vzpomíná i na staré české klasické filmy, seriály a komedie.

První záběry vznikaly v kanceláři obecního úřadu, kde starosta Stehlík (Pavel Kikinčuk) klečí před Ivanou (Lucie Vondráčková) a v tom vchází paní Horáčková (Jana Synková)…

Pavel Kikinčuk, představující starostu Stehlíka, je se svou rolí spokojen a natáčení si také užívá.

"Natáčení mě vždy povzbudí, zvedne náladu, protože je tu skvělá atmosféra a výborní lidé. Reakce jsou vesměs pozitivní, už jenom z toho důvodu, že tam točí i moje manželka a dokonce i dcera…, takže v případě, že by mi něco vytkli, obrátí se to proti nim."

Co přesně se v Babovřeskách 3 bude dít, je zatím tajemstvím. Režisér ani štáb nechtějí příliš prozrazovat. Přesto některé zákulisní informace sám režisér Zdeněk Troška nakonec sdělil.

"V tomto díle vypoví báby vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu, válku. Ti se brání a spolu se starostou vymyslí jejich likvidaci. Ovšem na úrovni, a la Agáta Christie. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby "zpustlé" babky napravil. Objeví se i manželka finančního úředníka z ministerstva Dobrouše Dočistila a těšit se můžete na další a další příběhy rázovitých obyvatel jihočeských Babovřesek," prozradil Zdeněk Troška, který je při natáčení ve svém živlu.

"Nepotřebuju dovolené v Karibiku, ani v Alpách. Mojí největší dovolenou je natáčení s pohodovými a milými lidmi, a to už třetím rokem prožívám. Jsem velmi rád, že pracuji s profesionály a je tu skvělá parta," říká Zdeněk Troška, který prý se už zase "těší" na kritiky, z kterých si ovšem příliš nedělá.

V minulém týdnu se natočily první záběry u moře v Turecku, kde si část štábu i herečky představující "babovřeské báby" užívali sluníčka, moře i příjemného prostředí.

"Teď jsme se přesunuli do našich milovaných jižních Čech a budeme tu až téměř do konce června. Věříme, že se film bude nejen zase líbit, ale že třeba přispěje i k rozvoji turistiky v Jihočeském kraji, protože už nyní si diváci vyhledávají lokality, kde Babovřesky vznikají. A že se třeba vesničky, kde natáčíme, stanou jednou notoricky známé, jako Zdeňkovy Hoštice u Volyně, díky jeho Sluncím, senům…," zmínila producentka filmu Dana Voláková.

Kromě již starých známých herců se na scénu vrátí Lucie Bílá, která se svým početným ansámblem Romek, přijede konečně nechat pokřtít své jedenácté dítě a nově na scénu vstoupí i herci Tereza Bebarová a Tomáš Trapl.

Babovřesky 3 přímo navazují na předchozí "dvojku", která také stejně tak navazovala na první díl. Takže je to vlastně jeden příběh, který se odehrává ve čtrnácti dnech a je rozdělený do třech filmů. Divák, který si na konci příštího roku koupí všechna tři DVD, bude moci sledovat Babovřesky jako jeden dlouhý film.

15. května 2014

V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.

 

Koupit: Babovřesky 1 - DVD

Po návratu pak oficiálně první česká klapka padne 27. května ráno v Záboří. Pavel Kikinčuk, Lucie Vondráčková a Jana Synková společně se Zdeňkem Troškou, producentkami a celým štábem spustí měsíční proces, při kterém vznikne poslední z dílů české komedie, plné humoru, intrik, drbů, ale i laskavých scén.

Kromě již starých známých herců se na scénu vrátí Lucie Bílá, která se svým početným ansámblem Romek přijede konečně nechat pokřtít své jedenácté dítě, a nově na scénu vstoupí i herci Tereza Bebarová a Tomáš Trapl.

Koupit: Babovřesky - kniha (doporučujeme!)

Znovu se také vrací "sedm statečných" z Babovřesek, našich sedm bab, kterým už nikdo neřekne jinak než "babovřeské BBC". Všechno ví, všude byly, od všeho mají klíče. A pozor, tentokrát půjde do tuhého. Jak prozrazuje sám režisér - půjde totiž o likvidaci bab.

Babovřesky 3 přímo navazují na předchozí "dvojku", která také stejně tak navazovala na první díl. Takže je to vlastně jeden příběh, který se odehrává ve čtrnácti dnech a je rozdělený do třech filmů. Divák, který si na konci příštího roku koupí všechna tři DVD, bude moci sledovat Babovřesky jako jeden dlouhý film.

Koupit: Píseň - S láskou nám je líp z filmů Babovřesky, zpívá Lucie Vondráčková 

"V tomto díle vypoví báby vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu, válku. Ti se brání a spolu se starostou vymyslí jejich likvidaci. Ovšem na úrovni a la Agáta Christie. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby "zpustlé" babky napravil. Objeví se i manželka finančního úředníka z ministerstva Dobrouše Dočistila a těšit se můžete na další a další příběhy rázovitých obyvatel jihočeských Babovřesk," napovídá Zdeněk Troška, jenž v minulých týdnech se svým týmem objížděl nové lokace.

Babovřesky 3

Kromě již zmíněného Záboří se filmaři opět budou pohybovat v Dobčicích, Záboří, Holašovicích, Netolicích, v Českých Budějovicích, na Hluboké, v Pištíne a v Milevsku a blízkém okolí.

"Věříme, že se tento film bude líbit a bude úspěšný stejně tak, jako dva předchozí díly, a protože kromě jiného vzniká v nádherné jihočeské přírodě a typicky jihočeských lokacích, přispěje i k tomu, aby přilákal turisty z celé země do míst, kde vzniká. Podobně, jako tomu bylo především u Sluncí, sen Zdeňka Trošky. Už při minulém natáčení a po něm jezdily výpravy do míst, kde jsme první dva díly Babovřesek natáčeli. Může to být i velmi přínosné pro Jihočeský kraj, který je nejfilmovanějším krajem v republice a přispět díky filmové turistice k jeho dalšímu rozvoji," zdůrazňují producentky Dana Voláková a Michaela Flenerová za společnost Fénix film s.r.o.

Oficiální Facebooková stránka filmů Babovřesky:

A pro rekapitulaci si shrneme předchozí díly:

Babovřesky 1

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: "Je to prostě film tak 'trošku' ze života." Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem, se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší. Podtitul "z dopisu venkovské drbny" naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s "univerzální" klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát... a uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací (oficiální text distributora).

Oficiální trailer Babovřesky 1:

Zábavný sestřih ze záběrů filmu Babovřesky 1:

Babovřesky 2

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon).

Oficiální trailer Babovřesky 2

Zábavný sestřih z filmu Babovřesky 2:

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum