Na dně šuplíku

Česko, 2007, 67 min

Drama / komedie / mystifikace

Režie: Ondřej Svoboda

Scénář: Ondřej Svoboda, Vít Strádal, Jan Staňa

Asistenti režie: Jan Novobilský, Jan Staňa, Vít Strádal, Jiří Philipp

Hudba a zvuk: Jiří Philipp

Hrají: Jan Novobilský, Ondřej Svoboda, Jan Staňa, Vít Strádal, Vladimír Blahož, Robert Jarušek

Na dně šuplíku je mystifikace, čili podvod. Na druhou stranu podvodem můžeme přeci nazvat každý film, jen je to u některých patrnější než u těch druhých... Rozhodli jsme se pro tento žánr právě proto, že není zas tak běžný. Nepravdivých dokumentů je u nás poskrovnu a my rádi zkoušíme nové věci. Jako jeho náplň nám posloužil právě horor, jakožto zástupce žánrů hojně využívaných (pravda, ne u nás:)), což nám přišlo jako milý paradox. Je třeba říci, že jsme s myšlenkou mystifikace počítali od samého začátku a tímto bychom také chtěli zamezit dohadům o tom, zda jsme se k tématu uchýlili až poté, co nám natáčení Záhady „vybouchlo“.

Věděli jsme, že bude třeba vymyslet rámcovou kostru onoho hororu a natočit z něj vybrané úryvky. Stejně tak bylo třeba počítat s tím, že budeme muset každý „zahrát“ sám sebe, což může být problém (pohrávali jsme si s myšlenkou, že bychom si role v Na dně šuplíku mezi sebou různě pomíchali :). Práce se scénářem byla složitá v tom směru, že se postavy musely vyjadřovat přirozeně a tak jsme často využívali improvizace.

Co jsme potřebovali zapojit do „příběhu“ byla postava z vnějšku. Jakýsi element zrady, lásky, ale hlavně ZRADY! Zde nám posloužil Glum - fiktivní postava hackera a autora filmu. Bylo třeba ho zapojit v rámci realističnosti....velice mile nás překvapilo, že mnozí z vás na tuto naši „hru“ přistoupilo a nechalo se unést veškerým děním okolo onoho „tajemného“ Gluma.... Na závěr je třeba říci, že ne všechno v dokumentu je pravda, ale ne všechno je lež ;-)

....lež, máš krátké nohy...

Víťa

Zdroj: text distributora.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum