Tmavomodrý svět

Platba za film proběhne buď načtením platebního QR kódu z obrazovky při sledování filmu a za pomoci mobilního telefonu nebo zadáním identifikátoru filmu v internetovém obchodě http://www.31s.cz/film/660318/tmavomodry-svet a platbě přes karetní platební bránu. Platební QR kód lze bezpečně využít pro rychlé platby.

Tmavomodrý svět

Dark Blue World (Velká Británie)

Leidenschaft in dunklen Tagen (Německo)

Válečný / Drama / Akční / Romantický

Česko / Velká Británie / Německo / Dánsko, 2001, 109 min

Režie: Jan Svěrák

Scénář: Zdeněk Svěrák

Kamera: Vladimír Smutný

Hudba: Ondřej Soukup, Jaroslav Ježek

Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Tara Fitzgerald, Charles Dance, Oldřich Kaiser, David Novotný, Linda Rybová, Jaromír Dulava, Lukáš Kantor, Radim Fiala, Juraj Bernáth, Miroslav Táborský, Hans-Jörg Assmann, Thure Riefenstein, Anna Massey, Viktor Preiss, Petr Burian, Čestmír Řanda ml., Jeremy Swift, Jiří Lábus, Daniela Kolářová.

Obsah:

Válečné drama i milostný příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 oceněný čtyřmi Českými lvy.

Film Jana Svěráka je komorním lidským dramatem, odehrávajícím se na napínavém historickém pozadí. Příběhu o statečnosti, hrdinství a nevděku historie, ale také příběhu o velké lásce, přátelství a chlapské cti vévodí Ondřej Vetchý v hlavní roli Františka Slámy, pilota, který po okupaci Československa v roce 1939 odešel k Britskému královskému letectvu bojovat proti Němcům. Do každodenního boje o život, ve kterém má přátelství cenu zlata, zasáhne osudové setkání s Angličankou Susan. Příběh připomíná odvahu těch, které historie zradila a na jejichž skutky by ani příští generace neměly zapomenout. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 byl oceněn čtyřmi Českými lvy (režie, kamera, hudba a střih), Cenou filmových kritiků, hlavní cenou na festivalu ve Varně a dalšími (oficiální text distributora).

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum