Vejška

Film je embedován z oficiálního kanálu Tomáše Vorla - VOREL FILM, kde je k dispozici k volnému shlédnutí.

Vejška

Komedie

Česko, 2014, 85 min

Režie: Tomáš Vorel st.

Scénář: Tomáš Vorel st., Pasta Oner

Kamera: Tomáš Vorel st.

Hrají: Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Josefíková, Zuzana Bydžovská, Jakub Kohák, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Filip Vorel, Lukáš Cína, Marie Kružíková, David Vávra, Petr Čtvrtníček, Tomáš Vorel st., Václav Marhoul, Jan Slovák, Radomil Uhlíř, Tomáš Vaněk, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Sabina Skalická, Lucie Slováková, Vladimir 518 a další.

Obsah:

Film vypráví o dvou kamarádech, Petrovi Kocourkovi a Michalu Kolmanovi. Je to tedy volné pokračování filmu Gympl. Postavy se od konce minulého filmu posunuly dále, až k branám vysokých škol. Michal se protlouká školou pomocí fíglů a koupených prací od pilnějších studentů. Petr se dál snaží zlepšovat svoje výtvarné umění, které nadále s Michalem po nocich projevuje malováním graffiti. Petr se potká u přijímaček s mladou umělkyní Julií, se kterou se následně sblíží až do fáze vztahu. Po nocích i s Michalem a jeho přítelkyní (které často střídá) vymetají noční kluby. Michal si rád užívá kokainu a ani Julie tuto drogu neodmítá. To se Petrovi nelíbí, neboť on sám nepije ani alkohol. Julie pod vlivem si užívá noc s Michalem a s náhodnou slečnou a ráno se probudí všichni tři vedle sebe. Petrovi nikdo nic neřekne, on sám ale má už z Julie špatný pocit, neboť nadále lehce flirtuje s kde kým.

Petrova matka stále pije a mladý pár tak nemá soukromí, proto oba shánějí byt. Michal jim nabídne pronájem býtu jeho otce za nízkou cenu. Když pořádají "kolaudačku", přijde tam otec Michala – Kolman, a vynadá jim za hluk, na který si ostatní v domě stěžovali. Julie, která je zase pod vlivem drog, ho uklidní a slíbí mu, že už bude klid a jde ho vyprovodit. Je vidět, že se mu Julie líbí. Při dalším malování Petra chytnou, dostane domácí vězení, které kontroluje čidlo na noze – ve stanovenou dobu musí být doma. Petra nepřijmou na školu, na rozdíl od Julie, což Petr těžce nese. Michal chce při dalším testu pokusit se uplatit jednoho profesora, který ovšem uplatek nevezme, ale vše nahlásí. Ani otec Kolman s tím nic nedokáže dělat. Petrovi však jeden učitel z vysoké školy nabídne projekt velkoplošné reklamy od AVG. Při tvorbě se na ně dívá Julie a přijdou se podívat i rodiče Michala. Kolman si zase rozumí s Julií. Petr je rád, že mu projekt vyšel, jak si představoval a v klidu se prochází po městě, když uvidí Julii s Kolmanem, jak zamilovaně pojídají v restauraci. Julii uštědří facku a pustí se do Kolmana. Večer se opije a nevrátí se domů do domácího vězení.

Kolmanová zjistí, že její muž má poměr s Julií a udělá mu scénu. Policie Petra zatkne. Když ho přijde navštívit matka s mladším bratrem (který také začal malovat) a s Michalem, donesou mu dopis s návrhem zakázky v New Yorku. Závěrem je, že matka Petra stále pije, Petrův bratr maluje po nocích graffiti, Julie a Kolman si užívají idyly peněz a "lásky", Michal studuje na škole v zahraničí (a stále "balí" holky), následuje závěrečný pohled Petra z letadla na Manhattan (zdroj: Wikipedie).

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum